התנדבות

אחת השאיפות המרכזיות של כל עולה חדש, היא להשתלב בחברה הישראלית באופן מלא. בקהילת יוצאי איראן, כמו בכל קהילת עולים באשר היא, ישנם לא מעט אנשים שהגשימו את השאיפה הזו במלואה, לעומת אחרים שנמצאים עדיין בעיצומו של התהליך - לעיתים גם עשרות שנים לאחר שעלו לארץ.

קרן מיראז' רואה באלו שהצליחו להשתלב בחברה הישראלית עוגן חשוב ובסיס יציב עבור הקהילה כולה, ובמיוחד בעבור אלו שנתקלים עדיין בקשיי הסתגלות כאן בישראל. על ידי התנדבות בשלל פרויקטים מגוונים וחשובים שמפעילה הקרן, הם יכולים לשנות ולתרום מתוך הקהילה ולמענה.

כלל פעולותיה של קרן מיראז' מתבצעות בשיתוף עשרות מתנדבים בני הקהילה מכל רחבי הארץ, בהתבסס על רעיון מרכזי אחד: סיוע, תמיכה ועזרה שיינתנו מתוך הקהילה עצמה, על ידי אנשיה, יהיו האפקטיביים והמועילים ביותר. המתנדבים מכירים טוב מכולם את מאפייני הקהילה על כל היבטיה ולכן, אך טבעי שהם אלו שישתתפו בפרויקטים השונים אשר נערכים בקהילה עצמה. 

ההתנדבות במסגרת פעילויות הקרן אפשרית עבור כל אדם שרוצה בכך: בני נוער, סטודנטים, אנשי משפחה, אנשים עובדים, פנסיונרים וגמלאים - לכולם ניתנת כאן הזדמנות להעניק, לתמוך ולסייע לקהילה אשר ממנה צמח ובה התפתח.

זרוע המתנדבים של קרן מיראז' מהווה תוספת כוח משמעותית וחשובה במיוחד. מאז החלה הפעילות ההתנדבותית דרך הקרן, הצטרפו אליה עשרות מתנדבים, אשר מבטאים יותר מכל את העוצמה, הכוח והיכולות שמאפיינים את הקהילה כולה.

 

 

התנדבות סטודנטים - מלגת קרן 'מכבים'

אחד המקורות המרכזיים לאיתור וגיוס מתנדבים במסגרת פעילות הקרן הוא שיתוף הפעולה עם קרן מכבים, אשר מעניקה מלגות לסטודנטים בני קהילת יוצאי איראן. מבין רשימת המועמדים למלגה מטעם מכבים, נבחרים מידי שנה כמה עשרות שיוכלו לזכות בה דרך קרן מיראז', אך בתנאי אחד חשוב: עליהם להתנדב למען קהילתם.

מידי שנה, מצטרפים עשרות סטודנטים לזרוע המתנדבים של הקרן בדרך זו, אשר זוכים למלגה מלאה או חלקית בהתאם לשעות ההתנדבות שלהם. קרן מיראז' אף משתדלת בכל דרך להתאים את הפרויקט ההתנדבותי לתחום בו עוסק הסטודנט, בכדי לאפשר לו לתרום מכישוריו האישים לקהילה ולצבור ניסיון בעולם בו הוא שואף להתפתח.

התנאים לקבלת המלגה - החל בפרטי תכנית ההתנדבות, דרך היקף שעות הפעילות ועד התקופה בה יתנדב הסטודנט - נחשבים גמישים מאוד ומאפשרים התאמה, ברמה כזו או אחרת, כמעט לכל מועמד.

 

 

התנדבות בקהילה היא ערך עליון.

זו הזדמנות להעניק משהו מעצמך למשפחה חמה ואוהבת

ולהפוך מודל לחיקוי במקום הטבעי ביותר - הבית שלך.

 

 

רוצים להתנדב? צרו איתנו קשר

ונשמח לצרף אתכם למאגר המתנדבים הגדול שלנו!